Galeria Parkietu oferuje montaż zakupionego w Naszej Firmie parkietu. Posadzki drewniane wykonujemy w Warszawie jak również w Łodzi, a po uzgodnieniu również na terenie całego kraju. Kupując w naszej Firmie podłogę drewnianą wraz z montażem, ze względu na naturalne właściwości materiału jakim jest drewno, otrzymują Państwo od nas istotne wskazówki co do pielęgnacji i użytkowania podłogi, aby mogła Państwu jak najdłużej służyć.

Podatek Vat 8% czy 23%

Kupując parkiet wraz z jego montażem Nasi Klienci płacą jedynie 8% podatku VAT. W przypadku zakupu samego materiału naliczany jest 23% padatek VAT. Kupując parkiet w Naszej Firmie i jednocześnie zamawiając montaż, nasi Klienci zaoszczędzają 15% wartości podatku VAT. Z powodu tych różnic przy pierwszym przedstawianiu cen produktów podajemy ich wartość netto.

Pomiary

Aby móc przyszykować Państwu szczegółową i precyzyjną ofertę na wykonanie posadzki drewnianej Nasi pracownicy dokonują oględzin pomieszczeń i wykonują wszelkie niezbędne pomiary powierzchni przeznaczonej pod posadzkę drewnianą (m2) jak i listwy przypodłogowe (mb). Sprawdzamy również jakość wylewki, jej twardość oraz wilgotność, tak aby mieć pewność że spełnia ona normy do zamontowania posadzki drewnianej. Dokonujemy także pomiarów wilgotności i temperatury powietrza co jest istotne przy podłodze wykonanej z drewna. Wszystkie pomiary w przypadku zakupu u Nas podłogi są bezpłatne. Wykonujemy także posadzki drewniane w starym budownictwie i wszędzie tam gdzie chcą Państwo wymienić swoją starą posadzkę na nową, o ile warunki techniczne na to pozwalają. Nasze oferty są przejrzyste i czytelne, wyszczególniają zarówno wszystkie materiały i elementy robocizny jak i ceny jednostkowe każdego z tych elementów. Dzięki temu po zakończeniu prac wszelkie nadwyżki czy niedobory materiałów są szybko rozliczane a Państwo płącą jedynie za faktyczne zużycie materiałów czy wymiar robocizny. Pomaga nam w tym Dziennik Robót Parkieciarskich prowadzony przez Nas w czasie prac.

Rodzaje wykończen powierzchni drewna

Posadzki drewniane wykonujemy stosując różne techniki, w zależności od rodzaju wybranego przez Państwa materiału i wcześniejszych ustaleń. Tradycyjną metodą wykonania posadzki drewnianej jest przyklejenie surowych elementów drewnianych i ich poźniejsze cyklinowanie i wykańczanie lakierem lub olejem. Prace te wykonujemy dwuetapowo, pierwszy etap to przyklejenie posadzki, drugi to wykończenie powierzchni po 4 tygodniowym sezonowaniu się materiału. Łączny czas na wykonanie takiej podłogi wraz z okresem utwardzania się lakieru lub oleju to 6-7 tygodni. Aby zaoszczędzić czas i móc cieszyć się piękna drewnianą podłogą, można wybrać produkt gotowy, wykończony fabrycznie, który wystarczy przykleić bez konieczności dalszej obróbki. Taką podłogę można wykonać w ciągu 1 tygodnia. Wśród produktów gotowych oprócz litych elementów drewnianych kleimy też parkiety warstwowe, które nadają się m. in. na ogrzewanie podłogowe wodne. Wykonując posadzkę na ogrzewaniu podłogowym wodnym przekazujemy Państwu niezbędne wskazówki dzięki którym posadzka zachowana będzie w odpowiednim stanie, a Państwo jednocześnie będą mogli cieszyć się z możliwości jakie daje ogrzewanie podłogowe.

Zakres prac – montaż parkietów

Zakres naszych prac przy wykonywaniu posadzki z wyrobów gotowych obejmuje oczyszczenie i zagruntowanie podkładu oraz klejenie parkietu, przy materiale surowym dodatkowo cyklinowanie, szpachlowanie i lakierowanie lub olejowanie. Lakierowanie lub olejowanie standardowo wykonujemy nakładając trzy warstwy danego impregnatu, chyba że ustalone zostanie inaczej. W przypadku małych elementów jak mozaika przemysłowa stosujemy dodatkową warstwę żelu, który zapobiega załamywaniu się lakieru. Na życzenie stosujemy też technikę olej + lakier.

W razie potrzeby wykonujemy też dodatkowe prace związane ze specjalnym przygotowaniem lub naprawą podkładu pod posadzkę drewnianą, np. szlifowanie wylewki, a gdy wylewka jest w złym stanie – klejenie maty wzmacniającej. Gdy to konieczne naprawiamy też wylewki miejscowo stosując np. żywicę epoksydową i specjalne klamry scalające popękaną wylewkę. W przypadku konieczności podniesienia poziomu posadzki pod parkiet montujmy płyty OSB.

Oferujemy też montaż paneli drewnianych. Różnica między wcześniej wymienionymi sposobami montażu podłogi drewnianej polega przede wszystkich na nie stosowaniu kleju lecz montażu panela na “click” w systemie podłogi pływającej, dzięki czemu istnieje możliwość demontażu takiej podłogi i ponownego zamontowania elementów. Panele są wykończone fabrycznie (najczęściej lakierem) i ich montaż jest szybki.

W przypadku paneli w zakresie naszych prac oczyszczamy podkład, instalujemy izolację przeciwilgociową (folię), piankę, płyty lub korek pod panele i montujemy same panele.

Montaż listew

Do wykonanych przez nas podłóg drewnianych dobieramy z szerokiego zakresu profili listwy przypodłogowe z tego samego gatunku drewna lub listwy z MDF-u lakierowane na biało. Listwy takie mogą być również dobrane kolorystycznie do koloru ściany, czy framugi przy drzwiach. Listwy przypodłogowe montujemy do ściany za pomocą kleju, wzmacniając je gwoździkami stalowymi. Przy montażu listwy docinane są do futryn, jeśli jest ich brak kończone są na równi z końcem ściany.

Montaż schodów

Nasz Firma zajmuje się również montażem drewnianych schodów. Wykonujemy zarówno schody drewniane na istniejących już betonowych jak i schody na konstrukcjach metalowych oraz schody ażurowe. Schody mogą być wykonane jako same stopnice lub w pełnej zabudowie tj stopnie i podstopnie. Na ścianie dodatkowo może być zamontowany cokół lub wanga boczna.
Do każdej wyceny podchodzimy indywidualnie, jest ona uzależniona od gatunku drewna, sposobu wykończenia oraz ilości i rodzaju stopni.
Wykonujemy też balustrady, zarówno drewniane jak i łączone z metalem – wszystko do indywidualnego ustalenia.